خرید دام زنده در شهر تهران

گوسفند جزء اولین حیواناتی است که به دست انسان اهلی شده است . عموما دامداران ، گوسفندان را به دلیل استفاده از پشم و گوشتشان و یا حتی برای استفاده از شیرشان پرورش می دهند .
اما در آخر گوسفندان را به منظور استفاده از گوشتشان سر می برند . حتی آن هایی که برای استفاده از پشمشان پرورش داده می شوند در نهایت کشته می شوند .
بسیاری از گوسفندانی که در ایران پرورش داده می شوند جهت استفاده از گوشتشان به کشورهای خارجی صادر می شوند و از این طریق سود بسیاری نصیب دامپروران می شود .
بسیاری از افراد دغدغه این را دارند که چگونه می توانند در شهر تهران گوسفند زنده تهیه نمایند. افراد در ابتدا برای خرید دام زنده باید به اصول و نکاتی توجه نمایند که دام در محل کاملا سالم و بهداشتی پرورش یافته باشد و در کل باید از سلامت دام قبل و بعد از کشتن اطمینان حاصل نمایند .
گوسفند زنده را از مراکزی خریداری نمایید که دام های خود را به روش کاملا ارگانیک پرورش می دهند و برای رشد گوسفندان از هیچ گونه داروی هورمنی و آنتی بیوتیکی استفاده نمی کنند.
در هنگام خرید گوسفند زنده با بررسی یکسری علائم و نشانه ها می توان به سلامت دام پی برد . مثلا اگر گوسفندی که می خواهید خریداری نمایید هم از نظر نشخوار کردن و هم از نظر براق بودن چشم تایید شود می توان به این نکته پی برد که دام سالم است .
البته روش های دیگری نیز برای تشخیص گوسفند سالم از ناسالم وجود دارد که می توان به جدا نشدن راحت پشم حیوان از بدنش و خارج نشدن ترشحات چرکی از دهان و بینی اشاره کرد . که اگر دام این مشکلات را داشته باشد دارای بیماری کبدی و ریوی است و نباید آن را خریداری کرد .
در زمان خرید گوسفند دقت نمایید که گوسفند جوان باشد و از خرید گوسفندان پیر و سن دار خودداری نمایید زیرا گوشت گوسفندان جوان دارای طعم و مزه بهتری است .
در بین سال 97 تا سال 98 با افزایش چشمگیر قیمت گوسفند زنده مواجه شدیم و در همین راستا بسیاری از دلالان فاقد مجوزفروش ، به فروش گوسفندان زنده در معابر و خیابان ها پرداختند که خرید دام از این گونه دلالان به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا ممکن است دامی که در اختیار شما قرار می گیرد ناسالم و بیمار باشد و با استفاده از گوشت آن ها نیز بیماری به شما منتقل گردد.
همچنین این افراد برای سنگین تر کردن وزن گوسفندان به آن ها مقوا و کاغذ می دهند تا در هنگام باسکول کردن ، وزنشان سنگین به نظر آید در صورتی که این گونه دام ها گوشت زیادی برای مصرف ندارند و فقط سنگین هستند و به همین دلیل با قیمت بیش تری به فروش می رسند.
مرکز دام زنده قائم با دارا بودن چندین شعبه در شهر تهران یکی از بزرگترین مراکز ارائه گوسفند زنده است . این مرکز به صورت 24 ساعته و در هر کجای تهران آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشد. در این مرکز جهت اطمینان از سلامت دام ها معاینات پی در پی توسط دامپزشکان صورت می گیرد تا اگر دامی به بیماری مبتلا شده سریعا تشخیص داده شود و برای جلوگیری از انتقال بیماری به سایر دام ها از آن ها جدا شود.
شما عزیزان می توانید تنها با یک تماس تلفنی گوسفند زنده را به همراه باسکول در درب منزل خود دریافت نمایید بدون آن که وقت شما تلف شود .
همچنین خرد کردن تیکه نمودن گوشت و کلیه کارهای قصابی نیز توسط این مجموعه صورت می گیرد . نکته دیگر این که در این مرکز تمامی نژادهای گوسفندان ایرانی پرورش داده می شود و شما هر نوع نژادی را که بخواهید این مجموعه در اختیار شما قرار می دهد.
برای اطلاع دقیق از قیمت گوسفند در بازار که روزانه در حال افزایش است با مشاورین این مرکز تماس حاصل فرمایید و گوسفند زنده را با قیمت روز و نرخ مصوب شهرداری خریداری نمایید .
همچنین به این نکته توجه نمایید که در برخی از ایام سال به دلیل مناسبت های خاص جهت قربانی کردن و برآوردن نذورات ، خرید و فروش گوسفند افزایش می یابد و بسیاری از افراد سودجو با ارائه قیمتی کمتر از قیمت بازار درصدد سوء استفاده از مشتریان خود هستند و گوسفند ناسالم به مشتریان می دهند . پس حواستان باشد که فریب این گونه افراد را نخورید.