قیمت گوسفند زنده در ایام محرم

ماه محرم یا محرم الحرام از ماه های حرام است . این ماه نخستین ماه از ماه های دوازده گانه قمری می باشد . در این ماه وقایع و اتفاقاتی رخ داده است . این ماه ، ماه حزن و اندوه و عزاداری شیعیان در شهادت حضرت امام حسین (ع) است . عزادارای و سوگواری برای امام حسین (ع) از اولین روز محرم آغاز می شود و در ظهر عاشورا به اوج خود می رسد . سوگواری ها در مناطق مختلف به صورت های متفاوت انجام می شود . دهه محرم چهره شهرهای بزرگ و کوچک به صورت چشمگیری تغییر می کند . علم های سیاه و گاه سبز رنگ در خیابان ها بر پا می شوند و زنان و مردان در تکه ها و مساجد جمع می شوند و به عزاداری و سوگواری می پردازند . در دهه محرم زنان و مردان در خیابان ها با زنجیر و دست به سر وسینه خود می زنند .

 هر سال با نزدیک شدن به ماه محرم و زدن داربست ها برای عزادارای کم کم دیگ ها و اجاق و وسایل نذری از انبارها بیرون می آید و مردمان بسیاری به ادای نذر خود می پردازند .

بیش تر مردم غذاهای نذری را تبرک می دانند . در ایام محرم غذاهایی مانند کباب ، قرمه سبزی ، قیمه و … به صورت نذری در بین مردم پخش می شوند که البته در سال های اخیرغذاهای نذری خیلی متفاوت شده است .

ذبح گوسفند زنده و همین طور دام های دیگر در مراسمات ما ایرانیان بسیار رایج است . از جمله این مراسمات ماه محرم به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی می باشد . در این ایام مسلمانان بنا بر اعتقادات خود به ادا کردن نذرهای خود می پردازند و گوسفند زنده قربانی می نمایند . با فرا رسیدن ایام محرم و ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و به دنبال نیاز شهروندان به گوسفند زنده در این ایام مراکز عرضه بهداشتی دام سالم زمان فعالیت و ارائه خدمات خود به مشتریان را افزایش می دهند .

با توجه به این که زمان زیادی به تاسوعا و عاشورای حسینی باقی نمانده است . بازار گوسفند زنده تب و تاب زیادی به خود گرفته است . برخلاف تلاش همه مسئولان برای کنترل بازار دام زنده و گوشت قرمز ، افراد زیادی سعی بر این دارند که نظم موجود در بازار را برهم بزنند و از آشفتگی بازار سود بیش تری نصیب خودشان نمایند . دلالان بسیاری در خیابان ها و معابر در این ایام به فروش گوسفند زنده می پردازند و گوشت ناسالم به مشتریان تحویل می دهند . گاهی این دلالان و افراد سودجو با خوراندن نمک و کاغذ به گوسفندان وزن کاذب ایجاد می نمایند تا بتوانند سود بسیاری کسب نمایند . بنابراین مشتریان باید مراقب این گونه افراد باشند و دام خود را از مراکز بهداشتی و معتبر تهیه نمایند .

نرخ دام زنده در ماه های سال 97 با نوسانات بسیار زیادی همراه بود و در سال 98 نیز با شرایط موجود به قیمت بالاتری خواهد رسید .

در سال 98 به گونه ای قیمت گوشت قرمز افزایش یافت که برخی از مردم توان خرید گوشت قرمز را ندارند و از سفره غذایی آن ها حذف شده است .

تولید گوشت قرمز در کشورمان کاهش بسیاری داشته است .امسال با کاهش تولید گوشت باعث شده است که ما به واردات نیز نیاز داشته باشیم .

کشور در تامین خوراک دام ها و طیور به خارج وابسته می باشد و حدود 70 درصد خوراک دام ها از کشورهای دیگر وارد می شود . هر گونه نوسانی در این رابطه می تواند قیمت دام زنده را مورد تغییر قرار دهد که این اتفاق در سال 97 و 98 نیز رخ داد .

اگر برای ایام محرم به دنبال تهیه و خرید گوسفند زنده هستید و می خواهید دام خود را از یک مرکز کاملا بهداشتی و معتبر و با قیمت منصفانه تهیه نمایید ، مرکز فروش گوسفند زنده تمام نیاز شما برای خرید دام زنده را برآورده می نماید .

از این رو شما مشتریان عزیز می توانید با یک تماس ساده با بخش فروش سفارش خود را ثبت نمایید و بعد از دریافت گوسفند مورد نظرتان هزینه آن را پرداخت نمایید . از خدمات دیگر این مجموعه ارسال باسکول برای تعیین وزن دام در حضور مشتری است . برای ثبت سفارش با شماره های زیر در ارتباط باشید .

09122005029