زمان مناسب خرید گوسفند زنده و تشکیل گله

خرید گوسفند زنده

دامداری و گله داری در گرم ترین صحرای جنوب و سرد ترین نقاط شمال کشور بسیار رایج است . این حیوان به مرور زمان با هر گونه آب و هوایی سازگاری می یابد و می تواند در هر گونه آب و هوایی رشد کند و به حیات خود ادامه دهد .

پرورش گوسفندان شغلی است که نه تنها در آن هیچ گونه ضرری شامل شما نمی گردد بلکه تمامی سرمایه شما به صورت تمام و کمال بر می گردد .

افرادی که می خواهند گله ای تشکیل دهند یا تمامی گوسفندان گله را تعویض نمایند بهترین زمان مناسب برای مناطق سردسیر اواخر تابستان و برای مناطق گرمسیر اواخر بهار . در این زمان بره ها تازه از شیر گرفته شده اند و میش ها هنوز جفت گیری نکرده اند و افراد دامدارمی توانند میش های خریداری کرده را تحت نظر خودشان با قوچ مناسب جفتگیری نمایند .

در زمان های به شدت گرم و سرد وجود سایه بان در مراتع و محل نگهداری و پرورش گوسفندان ضروری و واجب است .

هر گوسفندی تقریبا به شرایط آب و هوایی منطقه خودش عادت دارد . به عنوان مثال نژاد ماکوئی به خوبی در زیر برف و باران می تواند بچرد و بر روی برف بخوابد و یا نژاد طالشی و دالاق در کنار حاشیه دریای مازندران در زیر باران به خوبی می تواند دوام بیاورد و به حیاتش ادامه دهد .

پرورش و نگهداری گوسفندان بر حسب شرایط متفاوت فیزیولوژیک و نوع بهره برداری اقتصادی ممکن است به روش های متفاوت اجرا شود .

شرایط اصلی خرید گوسفند زنده و تشکیل گله :

  • نژادی را خریداری نمایید که با شرایط آب و هوایی و همین طور علوفه و مراتع منطقه شما سازگاری داشته باشد .
  • ترجیحا گوسفندان را از مراکز پرورش نژاد بخرید ( ترجیحا شناسنامه دار) که گوسفندان اصیل تری را خریداری کنید .
  • همیشه از تعداد کم و از یک نوع عالی و ممتاز خریداری نمایید زیرا یک حیوان عالی بهتر از چندین حیوان بی ارزش می باشد .
  • گوسفندان جوان و قبراق را خریداری نمایید و توجه داشته باشید که دارای ظاهری مانند هم باشند .
  • برای تشکیل گله بهترین زمان خرید برای مناطق سردسیر اواسط تابستان و برای مناطق گرمسیر اواسط بهار است .

نژادهای گوشتی گوسفندان :

محبوب ترین نژادهای گوسفندان در ایران نژادهای گوشتی هستند که به دلیل تولید گوشت مورد محبوبیت دامداران قرار دارند .

گوسفند رومانف 

این گوسفند گوشتی به دلیل چند قلوزایی محبوبیت زیادی در بین پرورش دهندگان گوسفندان دارد . زیرا از فروش گوسفندان سود زیادی نصیب دامداران می شود .

گوسفند شاروله 

از نژادهای گوشتی است که وزن میش آن بیش تر از 100 کیلوگرم و قوچ آن نیز به 150 کیلوگرم می رسد . در کشورهایی مانند روسیه ، کانادا ، لهستان و ترکیه پرورش این نژاد رواج زیادی دارد .

گوسفند نژاد آواسی 

این نژاد در صورت تغذیه مناسب وزنش به 400 کیلوگرم می رسد . علاوه بر تولید گوشت این نژاد به منظور تولید شیرش نیز پرورش داده می شود .

گوسفند نژاد افشاری 

این نژاد گوشتی در شهرهایی مانند آذربایجان غربی و شرقی و همین طور زنجان پرورش داده می شوند . اکثرا رنگ این گوسفندان قهوه ای است و خیلی کم در رنگ های سفید یا روشن می باشد .

گوسفند نژاد سنگسر

این نژاد گوشتی است و بیش از 2000 راس از این نژاد در کشور ایران یافت می شود . این گوسفندان دارای بدنی مقاوم هستند و می توانند آب و هوای گرم و خشک را تحمل نمایند .

مجموعه گوسفند زنده افتخار چند دهه خدمت رسانی به مشتریان عزیز در زمینه خرید دام زنده در شهر تهران را دارد . تمامی های دام های این مرکز با روش های ارگانیک پرورش داده می شوند و برای رشدشان از داروهای هورمنی استفاده نمی شود .

تمامی تلاش این مرکز بر این است که دام سالم تحویل مشتریان داده شود تا سلامت شهروندان نیز تامین شود زیرا طبق زنجیره غذایی همه این ها بهم وابسته هستند .

درباره‌ی admin

حتما ببینید

خواص بی نظیر سیرابی

فهرست مطالب1 خواص بی نظیر سیرابی1.0.1 شیوه مصرف سیرابی1.0.2 عمده ترین خواص این غذا1.0.2.1 سیرابی …

خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'goosfandz4_fa.wp_comments' doesn't exist]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wp_comments.comment_ID FROM wp_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 283 AND comment_parent = 0 ORDER BY wp_comments.comment_date_gmt ASC, wp_comments.comment_ID ASC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonتماس شبانه روزی