متوسط وزن گوسفند در هنگام خرید گوسفند زنده

وزن گوسفند زنده در هنگام خرید

در برخی از نقاط مختلف کشور نژادی از گوسفندان پرورش داده می شود که دارای وزن بیش تری نسبت به سایر نژادها است که به این گونه گوسفندان اصطلاحا گوسفندان پرواری گفته می شود .

در کشور ما شناسایی کاملی بر روی نژادهای مختلف گوسفندان صورت گرفته است و بسیاری از افراد در مناطق مختلف کشورمان به پروار بندی گوسفند زنده مشغول هستند. در واقع منظور از پروار بندی چاق کردن و اضافه وزن گوسفند در طی یک مدت مشخص است .

مناطق مستعد دامپروری در ایران

به عنوان مثال استان کرمانشاه یکی از مناطق مستعد دامپروری در ایران است . وجود آب و خاک مناسب و شرایط اقلیمی خاص استان کرمانشاه موجب شده است که این استان دام های پرواری بسیاری را تولید نماید و در زمینه توسعه دامپروری پیشرفت زیادی نماید به گونه ای که برخی از دام ها به کشورهای همسایه صادر می شوند و از این راه سود زیادی نصیب دامداران می شود .

علوفه ها بخش مهمی از تغذیه دام ها هستند و دامداران علوفه ها را به دو صورت خشک و تر نگهداری می کنند که بتوانند در تمامی طول سال به دام ها بدهند . در واقع هر چه تغذیه دام ها و گوسفندان مناسب تر باشد در این صورت وزن گوسفندان افزایش می یابد .

گاهی اوقات دامپروران که علوفه را خشک می نمایند موجب می شود که وجود آب بیش از حد در علوفه کم شود و همین موضوع باعث می شود که میل دام ها به خوردن کم شود و وزن دام ها کاهش یابد.

نکته دیگری که باید دامداران به آن توجه نمایند این است که باید علوفه و خوراک گوسفندان را به طور یکنواخت در آخور بریزند ودر قسمتی بیشتر و در قسمتی کمتر نریزند تا بدین صورت به طور یکسان به همه گوسفندان غذا برسد . چون در غیر این صورت دام های ضعیف تر گرسنه می مانند .

از علوفه بی کیفیت و فاسد نباید برای تغذیه دام ها استفاده نمود زیرا تمامی این موارد باعث کاهش میل دام ها به خوردن می شود و وزن آن ها کاهش می یابد . بنابراین تغذیه دام ها یکی از عواملی است که به صورت مستقیم بر روی وزن دام ها تاثیر می گذارد .
یکی از موارد مهمی که در هنگام خرید گوسفند زنده باید به آن توجه نمود وزن گوسفند است . هرچه گوسفند پروارتر باشد وزن آن نیز بیش تر است .

تعیین وزن گوسفند قبل از خرید

در زمان خرید، وزن گوسفند را با باسکول تعیین می نمایند . باید دقت نمود که شکم دام ها با کاغذ یا مقوا پر نشده باشد یا راه خروج ادرار در دام ها بسته نشده باشد و وزن کاذب برای دام ها ایجاد نشود . امروزه بسیاری از سود جویان از این گونه روش ها جهت افزایش وزن دام ها استفاده می نمایند تا سود و پول بیش تری از فروختن دام کسب نمایند .

متوسط وزن گوسفند زنده در تمامی نژادها یکسان نیست . بلکه گوسفندان بر اساس نژادهایشان می توانند وزن های متفاوتی داشته باشند .

برای خرید گوسفند ابتدا مشخص نمایید شما به یک گوسفند چند کیلویی نیاز دارید تا بتوانید راحت تر گوسفند مورد نظرتان را پیدا نمایید .
پس یکی از مواردی که در هنگام خرید گوسفند باید به آن توجه داشت ، وزن دام است . مجموعه دام قائم به عرضه انواع دام زنده با بهترین قیمت در شهر تهران مشغول است .

شما می توانید با این مرکز تماس بگیرید و بر اساس وزن دلخواه خود وزن گوسفند زنده مورد نظرتان را سفارش دهید و در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید .

البته انجام کلیه امور قصابی در درب منزل شما ارائه می شود که در صورت نیازمی توانید ارسال قصاب را درخواست نمایید .

این اطمینان را به شما می دهیم که دامی که از این مجموعه خریداری می نمایید کاملا سالم و عاری از هر گونه بیماری است زیرا تمامی دام های این مجموعه با روش های کاملا ارگانیک پرورش داده می شوند و دامپزشکان مداوم گوسفندان را معاینه می نمایند تا اگر گوسفندنی بیمار است سریعا درمانش شروع شود و بهبود یابد.

برای سفارش با شماره های درج شده در زیر تماس حاصل فرمایید و در کمترین زمان ممکن و در اسرع وقت دام خود را تحویل بگیرید .
09122005029 – 09127125345

درباره‌ی admin

حتما ببینید

خواص بی نظیر سیرابی

فهرست مطالب1 خواص بی نظیر سیرابی1.0.1 شیوه مصرف سیرابی1.0.2 عمده ترین خواص این غذا1.0.2.1 سیرابی …

خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'goosfandz4_fa.wp_comments' doesn't exist]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wp_comments.comment_ID FROM wp_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 249 AND comment_parent = 0 ORDER BY wp_comments.comment_date_gmt ASC, wp_comments.comment_ID ASC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonتماس شبانه روزی