روش های اصولی و صحیح تزریق در دام ها

روش اصولی تزریق در دام ها

بیماری های متفاوتی می تواند گریبان گیر دام ها شود که برای پیشگیری و یا درمان آن ها باید از تزریق دارویی یا خوراندن دارو به دام استفاده نمود .

البته باید تمامی این کارها زیر نظر متخصص انجام شود. زیرا تزریق باید به درستی انجام شود تا به دام آسیبی وارد نشود . پس بهتر است که با روش های درست تزریق در دام ها آشنا شوید .

تزریق واکسن و دارو به صورت تزریق عضلانی، تزریق داخل رگ و تزریق زیر پوستی انجام می شود .

در هنگام تزریق باید اصول ایمنی رعایت شود تا مشکلی به وجود نیاید .

 

تزریق عضلانی

یکی از روش های معمول برای تزریق در دام هاست که نسبت به روش های دیگر ساده تر است . در این روش دارو را به داخل سرنگ کشیده و هوای داخل آن را کاملا خالی نمایید . تزریق عضلانی باید به صورت عمودی و کاملا عمیق انجام شود تا سرنگ به عضلات برسد . باید دقت نمود که خون وارد سرنگ نشود و اگر این اتفاقی رخ داد سوزن را بیرون آورده و حداقل 2.5 سانتی متر دورتر از محل اول، تزریق را انجام دهید .

تزریق رگی

این تزریق باید حتما توسط دامپزشک و یا فرد متخصص و خبره انجام شود. باید دقت کنید که همه داروها را نمی توان به داخل رگ تزریق کرد .

بهترین محل برای تزریق، سیاهرگ وداج است . اگر نتوانستید تزریق را در این محل انجام دهید می توانید رگ شیری را برای تزریق انتخاب نمایید .

تزریق زیر پوستی

بهترین نقاط برای تزریق زیر پوستی بالای گردن، کتف و یا روی دنده های دام است . سوزن های مناسب برای این تزریق به طول 1.2 تا 2.5 سانتی متر می باشند . قبل از تزریق باید حتما محل مورد نظر را ضدعفونی نمود . برای تزریق باید سوزن را با زاویه 30 تا 45 درجه وارد نمود.

درباره‌ی admin

حتما ببینید

خواص بی نظیر سیرابی

فهرست مطالب1 خواص بی نظیر سیرابی1.0.1 شیوه مصرف سیرابی1.0.2 عمده ترین خواص این غذا1.0.2.1 سیرابی …

خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'goosfandz4_fa.wp_comments' doesn't exist]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wp_comments.comment_ID FROM wp_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 452 AND comment_parent = 0 ORDER BY wp_comments.comment_date_gmt ASC, wp_comments.comment_ID ASC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonتماس شبانه روزی