فوتبالیست معروفی که به دامداری مشغول است !

اگر بخواهیم به طور تخصصی به کار دامپروری بپردازیم در واقع در زیر شاخه رشته کشاورزی قرار می گیرد و همانطور که از اسم آن پیداست با پرورش دام ها مرتبط است.

البته دامداری و دامپروری تفاوتی با هم دارند و آن این است که در دامداری برای تغذیه حیوانات از آب ها و چراگاه های طبیعی استفاده می شود و بیشتر در آن از روش های سنتی کمک می گیرند ولی در دامپروری سعی شده از روش های جدید علم ، برای افزایش بازدهی پرورش گوسفندان استفاده شود.
با افزایش جمعیت و پیشرفت علم ، انسان ها فهمیدند ، تعداد حیواناتی که برای غذا می توانند شکار کنند در حال کاهش است پس تصمیم گرفتند برای سیر کردن شکم خود ، برخی از حیوانات از جمله گوسفند را اهلی کنند و پرورش دهند. بعدها انسان ها علاوه بر گوشت این حیوانات که برای تغذیه استفاده می کردند ، از پوست آنها هم برای تهیه پوشاک بهره ببرند.
در کشورعزیزمان ایران به دلایل مذهبی از جمله رسم قربانی کردن درعید قربان که هر ساله توسط مسلمانان انجام می شود و همچنین استفاده زیاد از گوشت گوسفند در تمام سال ، تولید و مصرف این گوشت در کشور ما بسیار زیاد است. گوسفندان حیواناتی مقاوم هستند که می تواند در اکثر شرایط آب و هوایی از جمله آب و هوای خشک به زندگی ادامه دهند و رشد کنند و همچنین می توانند با کمترین غذا ها و علوفه های ضعیف ، زنده بمانند .
یکی از مزایای شغل دامداری ، این است که پرورش دهنده در هر زمان از سال که اراده کند می تواند گوسفندان خود را بفروشد و نیاز به فصل خاصی برای این کار نیست ، اما این کار با مشکلاتی نیز همراه است ، مثلا همواره باید مواظب حمله حیواناتی از جمله گرگ و سگ بود و از گوسفندان به خوبی مراقبت کرد .
وقتی پای صحبت های برخی از بازیکن های معروف فوتبال می نشینیم و آنها از خاطرات قبل از معروف شدن خود صحبت می کنند حیرت زده خواهیم شد ، وقتی در مورد سختی ها و مشکلاتی که در طی این سال ها کشیده اند و از چه راه هایی امرار معاش می کرده اند صحبت می کنند ، متذکر می شوند که رفاه و آسایش زندگی امروز خود را مدیون تلاش های بی وقفه و تحمل سختی های قبلی خود هستند . برای مثال آقای مهدی رحمتی ، دروازه بان سابق تیم ملی ، شغل قبلی خود را مسافر کشی در خط خانی آباد نو و راه آهن عنوان کرده است و سختی های بسیاری را متحمل شده است .
یکی دیگر از بازیکنان سرشناس فوتبال ، به کار دامداری روی آورده و تقریبا دارای حدود 7 هزار راس گوسفند است و تعداد 10 نفر را به عنوان چوپان برای نگهداری از این گوسفندان در یکی از روستاهای خوش آب و هوای کشورمان ، به کار چوپانی گماشته است .
در واقع این بازیکن عزیز علاوه بر آنکه به چرخه اقتصاد کشورمان کمک می کند ، توانسته برای 10 نفر به طور مستقیم کار ایجاد کند .
شرکت پخش دام قائم ( گوسفند زنده ) از سال 1385 شروع به فعالیت کرده است و به دلیل تجربیات فراوان خود در این کار ، می تواند در کمترین زمان ممکن گوسفندان و گوساله های سالم و بهداشتی را به مشتریان گرامی تحویل دهد و در صورت نیاز شهروندان گرامی ، می تواند قصاب ماهر را نیز به محل آنها اعزام کند . برای در یافت اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس حاصل فرمایید .
شماره های تماس