پرورش گوسفند دارای صرفه اقتصادی خوبی است .

گوسفند حیوان اهلی شده است و گوشتی حلال دارد ، که آنها را برای اهداف مختلفی از جمله ، استفاده از گوشت ، پشم ، پوست و …آن پرورش می دهند . گله های نگهداری از گوسفندان معمولا گله هایی بزرگ را شامل می شود.

گوسفندان نر را به اسم قوچ می شناسند و معمولا دارای شاخ هستند و گوسفندان ماده را هم میش می نامند. گوسفندان حیواناتی نشخوار کننده هستند و یکی از مفید ترین و بی دردسرترین حیواناتی است که بشر برای رفع نیازهای خود پرورش داده است . حتی فضولات گوسفندان را هم به عنوان کود استفاده می کنند .
نژاد هایی که معمولا دامداران برای پرورش گوسفندان انتخاب می کنند یا زایشی هستند و یا گوشتی و یا به دلیل پشم مرغوب آن ها را پرورش می دهند . در دسته اول ، هدف پرورش گوسفندانی است که بتوانند بیشتر از بقیه هم نوعان خود زاد و ولد کنند و یا چند قلو زا باشند و هدف از انتخاب دسته دوم ، این است که این نژاد از گوسفندان می توانند وزن بیشتری از دیگر هم نوعان خود داشته باشند و چاقتر شوند و به همان نسبت گوشت بیشتری تولید می کنند . در دنیا نژادهای بسیاری از گوسفندان شناخته شده است ، اما بهترین نژاد برای پرواربندی گوسفندان ، نژادهای معرفی شده در زیر می باشند :
1. گوسفند از نژاد رومانوف که گاهی رکورد چندقلوزایی را می زند و دیده شده تا 9 قولو هم بچه به دنیا آورده است .
2. نژاد دو قلو زای ایرانی ، که به نام گوسفند مهربان معروف است .
3. یکی از نژادهایی که می توان از آن پشم لطیف و نرم را انتظار داشت ، نژاد مرینوس است.
یکی از جالبترین و بهترین شغل ها در زیر دسته کشاورزی ، پروار بندی نام دارد و زیان بسیار کم اقتصادی را هم دارد و پر بازده است و می بایست وزن گوسفندان را طی دوره مشخصی افزایش دهند تا برای فروش آماده شود و به دامدار سود لازم را برساند . البته چندین نکته در این کار اساسی است که باید به آن بسیار توجه شود .
• بر خلاف روش طبیعی که گوسفندان می توانند با ضعیفترین علوفه ها نیز به رشد نرمال خود ادامه دهند ، در این روش می بایست به نوع و میزان تغذیه گوسفندان بسیار توجه کرد.
• آغاز و پایان کار در روش پرواربندی مشخص است .
• در این روش نژاد خوب به دام هایی می گویند که بتوانند در کمترین زمان بیشترین وزن را به دست آورند.
البته نکته بسیار مهم در انجام پرواربندی دام ها ، این است که ، دام های جوانی که با این روش چاق می شوند و وزنشان زیاد می شود دارای گوشت سالم و بسیار لذیذ و خوشمزه خواهند بود و دامدار هم برای فروش این گوسفندان دچار مشکل خاصی نخواهد شد زیرا با افزایش جمعیت روز افزون جامعه نیاز به مواد غذایی از جمله پروتئین ، بسیار ضروری است و همواره عده بسیاری خواهان ، برای خرید آن وجود دارد.
پخش دام قائم از سال 1385 فعالیت خود را در زمینه فروش دام آغاز کرد و هدفش از ابتدا توزیع گوسفند و گوساله های سالم و بهداشتی به مشتریان عزیز بوده است و با حمایت های شما عزیزان توانسته به این هدف ارزشمند برسد . تمام دام های موجود در این مجموعه ، دارای تائیدیه های لازم از سازمان دامپزشکی هستند. برای خرید و سفارش دام زنده مورد نظر خود ، می توانید با همکاران ما تماس یگیرید.
شماره های تماس با ما
۲۲۳۰۲۰۳۰ ، ۲۲۳۲۲۱۰۰
۰۹۱۲۷۱۲۵۳۴۵ ، ۰۹۱۲۲۰۰۵۰۲۹