چه نژادی از گوسفندان برای پرورش مناسب است ؟

در صورتی که قصد خرید گوسفند زنده را دارید می توانید با مرکز پخش دام زنده قائم تماس بگیرید تا با بهترین انتخاب خود بیش ترین سود را از کسب و کار خود کسب نمایید .

در این مجموعه از تمامی نژادها پرورش داده می شود . در واقع گوسفندی برای پرورش مناسب است که جزء نژادهای گوشتی باشد .

در این قسمت از مقاله بهترین نژادها از گوسفندان برای پرورش به شما معرفی می شود :

1 – نژاد شاروله : این نژاد جزء نژادهای گوشتی است . این گونه از گوسفندان در مناطق سردسیر می توانند زندگی کنند و به همین علت در کشورهای سردسیری مانند روسیه ، لهستان ، ترکیه و کانادا پرورش داده می شوند و گوسفندان بسیار مقاومی هستند .

2 – گوسفند نژاد آواسی : گوسفند آواسی دارای پشم بسیار ضخیمی است و در صنعت قالی بافی از پشم آن ها استفاده می شود .گوسفند آواسی دارای درصد شیردهی بالایی است و علاوه بر آن درصد بره زایی بالایی دارد و در طول یک سال قادر به دو بار بره زایی است.

3 – گوسفند رومانف : گوسفند رومانف از انواع گوسفندان گوشتی می باشد . از ویژگی های بارز این گونه از گوسفندان می توان به چند قلوزایی آن ها اشاره نمود . این گونه از گوسفندان در تمامی فصول سال تولید مثل می کنند . البته از پشم این نوع از گوسفندان نیز می توان استفاده کرد .

4 – نژاد افشاری: این نژاد از گوسفندان را نیز در دسته گوسفندان گوشتی قرار می دهند . زیشتگاه اصلی این گوسفندان آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و زنجان است .