سرعت رشد بره نر بیش تر است یا بره ماده ؟

بسیاری از دامداران برای کسب سود بیش تر به پرورش گوسفندان می پردازند، بنابراین سرعت رشد بره نر و بره ماده خیلی در این موضوع مهم است . با ماه همراه باشید تا بدانید سرعت رشد بره نر بیش تر است یا ماده ؟

عوامل بسیاری در رشد بره ها تاثیر می گذارند . از مهم ترین این عوامل می توان به ژنتیک و نژاد گوسفند اشاره نمود . جنسیت نیز از دیگر فاکتورهای موثر در این میان به حساب می آید . عوامل دیگر اکتسابی هستند و با فراهم نمودن محیط و شرایط مناسب و تغذیه خوب حاصل می گردند .

تاثیر جنسیت بره در سرعت رشد

باید گفت که سرعت رشد بره نر از سرعت رشد بره ماده بیش تر است . باید گفت که بره های ماده از نظر ظاهری، وزن و جثه از بره های نر کوچک تر و ضعیف تر هستند . دلیل این مطلب هورمون های ترشح شده در بدن ماده هاست . به همین علت دامپروران بیش تر تمایل به خرید گوسفند نر و پرورش و نگهداری آن ها را دارند تا از این طریق بتوانند گوشت بیش تری را به مشتریان ارائه دهند و سود بیش تری را کسب نمایند .

تاثیر تغذیه در سرعت رشد بره

همانگونه که گفته شد علاوه بر جنسیت گوسفند موارد دیگری مانند تغذیه و پرورش گوسفندان در رشد بره ها تاثیر دارند . بنابراین هر چه به مسائل تغذیه ای بره توجه بیش تری شود در این صورت رشد بره بیش تر خواهد بود .

تاثیر اخته کردن بره های نر در روند رشد بره ها

باید گفت بره هایی که اخته می گردند ( برداشتن غلاف یا پوسته بیضه، جداسازی بیضه و … ) رشد عضلانی و تولید گوشت کمتری نسبت به دیگر بره های سالم دارند . بنابراین بره هایی که اخته می شوند نسبت به سایر بره ها گوشت کمتر و چربی بیش تری دارند .

اگر به دنبال خرید بره نر یا ماده هستید، می توانید با مرکز پخش دام زنده قائم تماس بگیرید و بره سالمی را خریداری نمایید .

09122005029

درباره‌ی admin

حتما ببینید

خواص بی نظیر سیرابی

فهرست مطالب خواص بی نظیر سیرابی   گوسفند زنده | دام زنده | دام قائم …

خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'goosfandz4_fa.wp_comments' doesn't exist]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wp_comments.comment_ID FROM wp_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 576 AND comment_parent = 0 ORDER BY wp_comments.comment_date_gmt ASC, wp_comments.comment_ID ASC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس شبانه روزی