گوسفند مهربان

گوسفند مهربان

گوسفند از جمله حیواناتی است که بشر توانست از هزاران سال پیش ، آن را اهلی کند و به تعداد زیاد آن را پرورش دهد و برای مصارف گوناگون از جمله تغذیه و همچنین تهیه لباس از پشم و پوست آن بهره ببرد.

در عصر حاضر حدود 200 نوع گوسفند در دنیا شناسایی شده است . اما صنعت دامداری فقط بر تعداد معدودی از این نژادها استوار است . خوبی گوسفندان مقاومت بالای آنها در شرایط مختلف آب و هوایی است و می تواند با کمترین غذا هم طاقت بیاورد و رشد کند. گوسفند نر را به اسم قوچ می شناسند و گوسفند ماده را به نام میش نام می برند.

گوسفندان دارای نژادهای مختلفی هستند ، برخی از نژادهای گوسفندان را به دلیل گوشتی بودن آنها پرورش می دهند ، عده ای را هم برای استفاده از پشم خوب و با کیفیت آنها پرورش می دهند و برخی از گوسفندان هم به دلیل توانایی زاد و ولد بالایی که دارند ، نگهداری می شوند .

نژادهای متفاوتی از گوسفندان

در کشور ما ایران ، نژادهای متفاوتی از گوسفندان وجود دارد که هر کدام دارای خصوصیات منحصر به فرد و خاصی هستند که به نام های گوسفند سنجابی ، گوسفند شال ، گوسفند فراهانی ، گوسفند تالشی ، گوسفند کردی ، گوسفند بختیاری و گوسفند مهربان است .

گوسفندهای ایرانی دارای پشم ضخیم هستند و بیشتر برای بافتن قالی از آنها استفاده می شود . گوسفندان ایرانی ، گوشت بسیار خوب و با کیفیتی دارند و دارای رنگ های مختلفی هستند که رنگ آنها بسته به نوع آب و هوایی که در آن زندگی می کنند متفاوت است و به رنگ های خرمایی رنگ ، سیاه ، خاکستری و کرم موجود است .

یکی از نژادهای گوسفند ایرانی ، گوسفند مهربان نام دارد. این گوسفند دارای وزن بالایی است و بدنی کشیده دارد و روی صورت و سر آن هیچ پشمی نیست و در تعدادی از آنها این نبودن پشم تا قسمت سینه های حیوان ادامه دارد ، اصالت این گوسفند به استان همدان و قسمت هایی از استان های زنجان و کردستان را بر می گردد.

عده ای معتقدند نام این گوسفند را از منطقه ای که اولین بار در آن دیده شده است گرفته اند ، نام آن منطقه مهربان در استان همدان بوده است . در نژاد گوسند مهربان ، نرها دارای شاخ هستند ولی ماده ها معمولا بدون شاخ می باشند . البته شاخ های آنها بسیار آرام رشد می کنند .

خصوصیات بارز گوسفند مهربان

این گوسفندان دارای دنبه ای نسبتا بزرگ هستند .پشم این گوسفندان دارای رنگ هایی بین خرمایی پر رنگ ، تا رنگ آلبالویی مات متغیر است . این تغییر رنگ پشم در گوسفندان همچنان ادامه پیدا می کند و و روشن تر می شود ، تا گوسفند به سن بلوغ برسد که در این سن رنگ پشم گوسفند ثابت باقی می ماند . این گوسفند گوشتی ، همچنین می توانند دارای شیر دهی خوبی باشند و تخمین زده شده است که حدود 40 درصد از گوسفندان موجود در همدان را ، نژاد گوسفندان مهربان تشکیل داده اند.

• انجام پرواربندی گوسفند نژاد مهربان

پرواربندی ، روش هایی است که هدف آن ها ، افزایش وزن گوسفند در یک دوره زمانی مشخص است و ذخیره شدن بیشترچربی در بافت های عضلانی گوسفندان است که اگر کار پروار بندی به درستی انجام شود ، شاهد گوشت لذیذی در گوسفندان خواهیم بود .

گروه پخش و فروش گوسفند زنده با دارا بودن سال ها تجربه و مهارت در این کار، به پخش انواع گوسفندان و گوساله های بهداشتی و سالم مشغول است و برای مشتریان عزیز که نیازمند قصاب نیز هستند این امکان فراهم شده است که قصاب حرفه ای را به محل مورد آنها در تهران اعزام کنیم. برای خرید دام مورد نیاز خود و یا دریافت اطلاعات بیشتر از همکاران ما ، با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره های تماس
۲۲۳۰۲۰۳۰ ، ۲۲۳۲۲۱۰۰
۰۹۱۲۷۱۲۵۳۴۵ ، ۰۹۱۲۲۰۰۵۰۲۹

درباره‌ی admin

حتما ببینید

خواص بی نظیر سیرابی

فهرست مطالب1 خواص بی نظیر سیرابی1.0.1 شیوه مصرف سیرابی1.0.2 عمده ترین خواص این غذا1.0.2.1 سیرابی …

خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Table 'goosfandz4_fa.wp_comments' doesn't exist]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wp_comments.comment_ID FROM wp_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 217 AND comment_parent = 0 ORDER BY wp_comments.comment_date_gmt ASC, wp_comments.comment_ID ASC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonتماس شبانه روزی